Krzysztof Leonowicz

v-ce prezes ds. organizacyjnych

Absolwent AR Kraków. Były zawodnik AZS AR, AKN „Szreń”, ratownik GOPR w stanie spoczynku pozasłużbowego.

BodePrywatnie mąż Agnieszki (i to jest to co mu wyszło). Narciarstwo to pasja, która nakazała mu już kilkadziesiąt lat temu, kiedy człowiek z którym w górach był od zawsze (Stanisław Olkiewicz), rzucił hasło założenia klubu dla dzieci i młodzieży – wszedł w projekt w ciemno. W klubie od zawsze zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

dsc_0009_resizeOd 8 lat działa w Małopolskim Okręgowym Związku Narciarskim będąc członkiem Zarządu MOZN. Leon – bo tak go zwą od maleńkości – robi wszystko, żeby w Klubie było śpiewająco. No i jeszcze windsurfing – sport do którego namawiał przyjaciół i wrogów. Dzisiaj w Klubie mamy sporą gromadę windsurferów, którzy dzięki współpracy z katowicką Szkołą Zdrowia i polskim Stowarzyszeniem Windsurfingowym – stali się instruktorami PSW z powodzeniem szkoląc w bazie w/w szkoły w Jastarni.

DSC_0487_resize (2)Dba o archiwizację historii Klubu – zdjęcia, filmy, zapiski kronikarskie mają być materiałem dla wspominek – a jest co po tylu wspólnych przygodach. Lata szybko mijają i ku zaskoczeniu organizmu został dziadkiem – kolejny członek rodziny skazany na góry to prawdziwy Leon.

Kiedyś dziadek Leon zapytany rzekł: „okropnie, strasznie życzę wszystkim takiej gromady przyjaciół jaka zawiązała się w naszej Klubowej Rodzinie…” – nic dodać nic ująć.